Poradenství při koupi domu

Odborně posoudíme Vaší budoucí investici do bydlení. Prohlídneme stavy krovu, případné napadení objektu dřevokazným hmyzem, popřípadě dřevokaznými houbami.
Možná si budete myslet, že je to zbytečné, ale díky nevědomosti o dřevokazných škůdcích a plísních, při přestavbě vznikají ideální podmínky pro recidivu škůdců v objektu.
A pak slýcháváme věty typu: "Za SDK nám něco chroupe" nebo "Novou podlahu nám něco napadlo".
Totiž každý dům funguje jako propojený organismus, ve kterém i malý zásah může strhnout lavinu následných komplikací. Například po výměně oken za lépe izolující a těsnící se nám může začít na stěnách srážet vlhkost a vznikat plísně. S výměnou oken se totiž změnilo mikroklima v domě, nedochází již k trvalé výměně vzduchu netěsnostmi, nezateplené zdi jsou najednou chladnější než okna.. A třeba přestanou táhnout kamna, protože najednou mají nedostatek vzduchu k hoření. Kdybychom zároveň s výměnou oken stěny domu zateplili a postarali se o výměnu vzduchu, nemuselo by to tak být. Nebo při rekonstrukci podlah v přízemí se vybere zemina, provedou se betonové podlahy včetně hydroizolace a zateplení, položí se krytina. Vše správně a pečlivě, a přesto někde, třeba i v jiné místnosti, zvlhnou zdi. Proč? Nebo se při vybíraní zeminy a likvidaci podlahy neřeší jestli je ta podlaha nahnilá, nebo napadená houbou a za dva roky v místnosti vyleze houba. Dosavadní podlaha mohla být natolik prostupná pro vodní páru, že vlhkost z podloží domu se v dostatečné míře stačila odpařovat do interiéru a větráním odvést mimo dům. Ukázalo se, že izolaci a zateplení podlahy měla předcházet celková ochrana stavby před vlhkostí a napadením objektu dřevokaznými škůdci.


Změříme Vám rovněž úniky tepla, nebo vlhkost objektu. Poradíme s odvodněním objektu, jak rovněž pozemku. 


Objednejte si naše služby