Likvidace dřevomorky domácí

V první řadě ... nevěšte hlavu a neptejte se "proč já?

Není to tak velký problém, jak se vám zdá! Sanaci jde řešit i přes pojišťovnu - víme jak.

Nabízíme vám: odbornou obhlídku plnou optimismu, na které zjistíme co se u vás děje. Na místě navrhneme řešení problému, vyhotovíme cenovou nabídku a po vašem souhlasu s touto nabídkou provedeme sanaci.

ALE HLAVNĚ !

Nevěřte sousedům a známým, nevěřte bludům na INTERNETU, že je to konec světa, že je třeba dům zbořit a postavit znovu, že není pomoci, protože většina obydlí ve vašem okolí je potencionálně ohrožená dřevomorkou, jen v nich nemá dostačující hydroklimatické podmínky pro volné šíření. Ale když ji objevíte na nic nečekejte a zavolejte nám.

PŘÍKLAD TOHO, KDYŽ SE OTÁLÍ S LIKVIDACI HOUBY.

Je sice pravda, že ... 

Dřevomorka domácí / Serpula lacrymans / je nejznámějším a nejnebezpečnějším škůdcem dřevěných konstrukcí, a je jedinou, která si svými "provazci" dovede přivést potřebnou vláhu z jiných míst nebo si ji sama částečně metabolicky vyrobit a že se vyskytuje především v místech s dlouhotrvající vlhkosti...

...a víme i to, že i naší předkové ze zoufalství o NÍ psali, viz Ottův slovník naučný:

"Ochranou proti ní jest pečlivě větrati příbytky, zvláště však toho dbáti, aby nejen stavební dřevo bylo suché, nýbrž i všechno ostatní stavivo. Prostředky v denních listech doporučované nezpomáhají; bují-li dřevomorka pouze na povrchu, ničí ji kreosot a karbolka. Ve sklepích a vůbec na temných místech naskýtá se dřevomorka v podobě chuchvalců s pěsť velikých, sněžně bílých, jež záhy se scvrkají, na vrcholku se vpadávají a jeví vnitřek nejprve žlutý, který však záhy zhnědne. Byty dřevomorkou napadené jsou škodlivy zdraví lidskému; prach výtrusný obtěžuje čich, kazí chuť a škodí očím i plícím. Z houby vychází puch ztuchlý, hnusný a omamující; spí-li člověk ve světnici, kde dřevomorka bují, ochuraví nezřídka i dosti nebezpečně."

MOŽNÁ ALE PŘEDKOVÉ NEVĚDĚLI, ŽE DŘEVOMORKA JE SKRYTÁ VADA NEMOVITOSTI...čtěte zde

Ale my, v dnešní době, už víme, že podhoubí dřevomorky prorůstá nejen veškerou dřevěnou konstrukci, ale i podlahový násyp a dlažbu, nezastaví ji cihla ani beton. Nezničí ji pouze samotný chemický postřik či odříznutí od vody ani zabetonování. To vše její vegetaci pouze omezí. Vydrží čekat na přísun vláhy i několik let, aby mohla opět nabrat sílu a zlikvidovat vše dřevěné a ukázat svou sílu. Máme dokonce důkazy, že je schopna "hybernovat" i několik desítek let a v momentě ideálních hydroklimatických podmínek pro její růst, znovu zautočí, bohužel, bez předchozího varování.
A PROTO JE TŘEBA....

K sanaci dřevomorky přistupovat komplexně!
Dřevomorku spolehlivě v celém rozsahu napadení až do hloubky 1m, jsme schopni ekologicky zlikvidovat mikrovlnným ozářením. Provedeme stavební úpravy, které směřují ke změně hydroklimatických podmínek, které ji zabrání v další opakované vegetaci. Případně zabezpečíme zdivo, před opětovným napadením dřevomorkou, tlakovou injektáži přípravky firmy Remmers, Adkalis, a jinými.

V případě potřeby provedeme výkopové a bourací práce, vhodné hydroizolace, odvětrané podlahové systémy nebo odvětrané zdivo.

Likvidaci dřevokazných škůdců mikrovlnnou technikou se úspěšně zabýváme již víc jak 17 let. Ročně tak likvidujeme dřevokazné houby v až 90-ti objektech po celých Čechách, Moravě, Slezsku a Slovensku.

A proto žádné chmury a žádné strachy....jsme tady pro vás a chceme Vám pomoci.

V případě podezření na výskyt houby provedeme konzultace a zjišťovací nález. Navrhneme vám ideální řešení pro váš příbytek a dohodneme co, kdy, kde a jak. 

Více o dřevomorce domácí se dozvíte na stránce dřevokazné houby 
O mikrovlnné technologii více na stránce teorie